Egy olvasónk örökítette meg a képen látható fekete Mercedes E osztályt, amint fénysebességgel közlekedett a Szentendrei úton, majd a lendületét megtartva felkanyarodott az Árpád hídra vezető felüljáróra, ahol - kihasználta a buszsáv előnyeit - gyorsan el is tűnt a cammogó kocsisor mellett. Mindezt a reggeli csúcsforgalomban, a térfigyelő kamerák kereszttüzében.

Közlekedési szabályokat ilyen szinten semmibe vevő gyökeret meglehetősen gyakran látni Budapest útjain, az érdekes – és olvasónkat is ezt késztette fotózásra – itt a TEK-es rendszám, amit egy átlagember egyértelműen a Terrorelhárítási Központtal köt össze.

A nevéből fakadóan ez a szervezet nyilván a lehető legnagyobb észrevétlenségre törekszik, de azért feltettük a kérdést a Belügyminisztériumnak, hogy a TEK betűkombinációval kezdődő rendszámokat fenntartják-e a szervezetnek. Ezt válaszolták:

„A felvételen látható gépjármű nem a Terrorelhárítási Központ autója. Mindez úgy lehetséges, hogy semmi nem tiltja. A közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló 326/2011. (XII.28.) Korm. rendelet 58. § (1) bekezdése szerint az egyénileg kiválasztott, és az egyedileg előállított rendszámok engedélyezési szabályai szerint - igazgatási szolgáltatási díj megfizetése ellenében -, kérelemre engedélyezhető a sorozatban előállítható, de még le nem gyártott rendszámtábla kiválasztása (a továbbiakban: egyénileg kiválasztott rendszámtábla). Továbbá – ha közerkölcsbe vagy jogszabályba nem ütközik – a legalább négy, legfeljebb öt folyamatos betűjelből és legalább egy, legfeljebb kettő folyamatos számjegyből, együttesen hat jelből álló rendszámtábla legyártása és használata (a továbbiakban: egyedileg előállított rendszámtábla). Az egyedileg előállított rendszámtábla esetében a 0 számjegy önállóan nem alkalmazható. A fenti rendelkezés szerint az egyénileg kiválasztott rendszámtábla engedélyezése (pl. a szóban forgó TEK-777) nem kötött külön feltételhez (így az alap átrendszámozási feltételeken kívül csak a pótdíj megfizetése a kitétel). Kizárólag az egyedileg előállított rendszámok engedélyezésére vonatkoznak többlet feltételek (pl. közerkölcsbe ütközőség tilalma).”

Tehát a lényeg: bárki igényelhet és kaphat is TEK-es rendszámot, ehhez "csak" 112 450 forintnyi pluszdíjat kell kifizetnie egy hasonló, de véletlenszerűen kapott három betű és három számból álló rendszám árán felül. Aki még ennél is többre vágyik, és tényleg egyedi rendszámot szeretne, például négy betű-kettő szám kombinációt (JANI-01), vagy öt betű-egy szám kombót (GABOR-1) annak már mélyen a zsebébe kell nyúlnia, mert jelenleg 435 ezer forintért igényelhető. Az árakról és a hatályos jogszabályokról itt lehet bővebben olvasni.